Simicskának védelmet kértek, de a rendőrség nemet mondott
Nem látja veszélyben a rendőrség Simicska Lajos nagyvállalkozó életét, így nem gondoskodik védelméről – közölte a Blikk.
Nem látja veszélyben a rendőrség Simicska Lajos nagyvállalkozó életét, így nem gondoskodik védelméről – közölte a Blikk.
Ma délután 4-től az Országházban egy dokumentumot ír alá, és sajtótájékoztatót tart Orbán Viktor miniszterelnök, Suma Chakrabarti, az EBRD elnöke és Andreas Treichl, az Erste Bank vezérigazgatója. A privatbankar.hu azt írta, piaci pletykák szerint az állam és az EBRD 15-15 százalékos részt vehet az Erstében.
Kóczián Péter újságíró a blogján szedte össze, hogy a Simicska–Orbán-összezördülés során kinek áll a zászló. Török Gábor politológus csak egyvalamiben nem ért vele egyet, de az elég fontos részlet.
Orbán 2002 óta nem beszél vele érdemben; az oslói nagyköveti posztról lemondott, mert a Norvég Alap ügyében lényegében meg sem hallgatták, pedig úgy gondolja, ha valakivel nem szabad összeveszni, az Norvégia; a Washingtonnal folytatott vitában finoman szólva nem tartja diplomatikusnak a magyar kormány viselkedését; a Merkel-látogatásnak örül, a Putyin-vizitnél azonban figyelmeztet: nehogy túl drága legyen az olcsó gáz. Interjú Jeszenszky Géza volt külügyminiszterrel, az Orbán-kormány önként távozó nagykövetével.
Mozgalmas hét volt: Merkel kiosztott pár tockost Orbánnak, majdnem lett egy BMW-gyárunk, bankot venne a kormány az oroszoktól, és nagy barátságra készül az Erstével. És ez még nem minden: Simicska Lajos totális háborút hirdetett Orbánék ellen. A háború következményei megjósolhatatlanok, lehet, hogy holnap már egy másik Magyarországra ébred. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A Fidesz szóvivője nem szeretné minősíteni Simicska Lajos stílusát, de szerinte "az mindig azt az embert minősíti, aki éppen mond valamit". Jogi lépéseket nem terveznek, és senkivel nem szeretnének háborúzni.
Még tegnap délután elutazott az országból Simicska Lajos, aki szombaton a Népszavának azt mondta: sosem kért olyat, hogy a kormányfő családját támadják, de még csak azt sem kérte, hogy Orbán Viktor személyét kritizálják.
Simicska Lajos nem szólalt meg a Magyar Nemzetben, az eddigi nyilatkozatait szemlézték. egy publicisztikában viszont azt taglalják, vannak ellenszenves politikusok a Fideszben.
Ne rovatértekezletet tarts, hanem sajtótájékoztatót. Mint amikor Darth Vader a császárt, tudod.
Közel három évtizeden keresztül megbonthatatlan volt a szövetség köztük, Simicska Lajos felépítette azt, amire Orbán az 1994-es választási vereség után annyira vágyott: a jobboldali médiabirodalmat. A Fidesz elnöke sokáig minden támadással szemben megvédte, a tavalyi választások után viszont maga indított háborút a régi kollégiumi szobatársa ellen.
Úgy tudjuk, Simicska Lajos azt kérte, a tulajdonában lévő médiumok ezentúl többet támadják Orbán Viktor miniszterelnököt.
Szabad asszociációk és kulturális narratívák, Tarantinótól a Hacsek és Sajóig, egy felejthetetlen napon.
Simicska Lajos péntek délután interjúkban megerősítette, hogy százmillió forint körüli összegért kivásárolta a Magyar Nemzet volt főszerkesztőjét, és azt is elmondta, tavaly áprilisban nagyot csalódott Orbán Viktorban. Mint mondta, nagyon nem tetszenek neki a kormány elképzelései, és nem is kíván asszisztálni hozzájuk.
Nagyon-nagyon erős jelzőket használt Simicska Lajos abban a nyilatkozatban, amelyet az Index.hu-nak adott útban Budapest felé, a kocsijából. A Hír24-nek is erőseket mondott, például azt, hogy az őt támadó Bayer Zsolt milliókkal tartozik neki, és jó lenne, ha megadná.
Együttérzését fejezte ki Orbán Viktor kormányfő a csütörtökön elhunyt Schweitzer József nyugalmazott országos főrabbi, a Rabbiképző Intézet volt igazgatója családjának.
Lelkiismereti okokból benyújtották a lemondásukat a Magyar Nemzet, az mno.hu, a Hír Tv és a Lánchíd Rádió vezetői pénteken. Aki csak elérte Simicskát, annak azt mondta, hogy bemegy a cégeihez, és kirúg mindenkit, mert hátba támadták.
Terjedelmes interjút adott a német lapnak a magyar miniszterelnök. Beszélt a Fidesz urizálásáról, a civilekkel és a bevándorlással kapcsolatos nézeteiről és arról, hogy ha Angela Merkel bírálni akarta volna, biztos nyíltan kimondja. Orbán úgy fogalmazott, hogy a Fidesz plebejus párt, és az "ösztönök" is ilyenek az országban, ezért mindig okoz reakciókat, ha a jómód megnyilvánul kifelé. Szerinte fennáll a veszély, hogy két nagyhatalom inasa leszünk, ha nem építjük be az orosz nyersanyagot az európai gazdaságba. Saját bevallása szerint megígérte az EU-s miniszterelnököknek, hogy többé nem beszél nyíltan az Oroszországot sújtó szankciók ellen.
Szijjártó Péter a Figyelőnek adott interjúban elárulta, hogy tárgyalt a BMW-vel, de közölték, hogy nem nyitnak gyárat Magyarországon, Európában sem. Azt is elmondta, hogy Putyin csak egy délutánra jön, és csak Orbánnal és Áderrel találkozik.
Orbán Viktor nem aggódott a Fidesz népszerűségvesztése miatt a mezőkövesdi frakcióülésen – írta a Nol. Rogán Antal eközben a közmédiában ismertette a hivatalos verziót a tanácskozás első napjáról, ami szavai szerint vidám hangulatban zajlott. Orbán Viktor kiállt az árcsökkentés és a rezsicsökkentés mellett, valamint kijelentette, hogy nullára kell csökkenteni a megélhetési bevándorlást. A frakcióülésen elhangzott: a 2016/17-es tanévben vezethetnek be nagyobb változtatásokat a közoktatásban.
Török Gábor és G. Fodor Gábor politikai elemzők arról beszéltek a Heti Válasznak, hogy Angela Merkel látogatása idején hiba volt-e Orbán Viktortól belemenni újra az "illiberálisozásba". Ebben kevésbé értenek egyet, abban már inkább, hogy a Fidesz fölött az elmúlt hónapokban tornyosuló viharfelhők eltűnni látszanak.